page-banner

Uhu Lekesi Çıkarma

uhu-lekesi-cikarma 11 Eylül

Uhu Lekesi Çıkarma

Halıdaki yapıştırıcıyı halıdan çıkartabilmeniz için ilk olarak yapıştırıcının donmasını sağlayınız. Kredi kartı gibi plastik bir malzeme yada halıyı kesmeyecek şekilde bıçak yardımıyla halıdan yapıştırıcıyı kazıyınız.

Elektrik süpürgesi yardımıyla kırıntıları süpürün. Baskı uygulamadan zımpara yardımıyla yapıştırıcıyı halıdan çıkartınız. Bu işlem sonucunda yapıştırıcı çıkmaz ise yarım bardak su , çeyrek bardak sıvı bulaşık deterjanı karışımını halıya çok fazla bastırmadan ovalayarak çıkartmayı deneyiniz. Halı yıkama firmalarında bulunan halı cinsine ve lekeye özel leke çıkartıcılarla ? uhu ve Japon yapıştırıcısı lekesinin çıkartılabilmesi sağlanmaktadır.

Daha Zorlu Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?
Eğer yukarıdaki işlemler sonucunda uhu lekesi çıkmazsa, 2 yemek kaşığı amonyak esaslı temizleyiciyi 1 bardak ılık suyla karıştırın,
Önceki uygulamada olduğu gibi karışımı emdirdiğiniz bez veya kağıt havluyu giysinin uhu lekesi olan bölümünde tamponlayın.
Daha sonra giysideki uhu lekesi için müdahale ettiğiniz bölümü durulayın,
Son olarak kurutma makinesi kullanmadan giysinin kurumasını sağlayın.
Yukarıdaki uygulamalardan sonra uhu lekesi için istenen sonuç elde edilemezse Filinta Halı Yıkama’nın temizleme hizmetinden faydalanabilirsiniz.